>Dariusz Dudziński – live in Elbląg (28.08.2008)


>sharebee (320 kbps) / multiupload (320 kbps)


Dariusz Dudziński
był perkusistą Ewy Braun (1990-2001), jednej z najlepszych kapel w historii naszego undergroundu i polskiego rocka w ogóle. Miałem to szczęście, iż załapałem się na ostatni koncert EB (14.12.2001, katowicki Gugalander). Z bębniarzy widzianych na żywo tak duże wrażenie, jak bohater dzisiejszego wpisu, zrobili na mnie chyba tylko Macio Moretti i Todd Trainer. Szczególnie wryły mi się w pamięć bębny w kawałku Wzmocnione światła.

Darek tworzy również (od połowy lat 90.) „jednoosobowy zespół muzyczny” Przyzwoitość. Jeśli ktoś lubi alternatywne piosenki z inteligentnymi tekstami – polecam. Warto sobie sprawić numer 10/2005 Lampy – jest w nim wywiad z Dudzińskim oraz płytka Przyzwoitości Zrozum mnie źle. Pisać w sprawie kupna należy na adres przyzwoitosc@myspace.com.

Gdy Ewa Braun przestała istnieć, 3/4 zespołu (DD, Rafał Szymański – bas i Piotr Sulik – gitara, wokal) zaczęło grać jako trio (roboczo nazwane Bodo, bez Marcina Dymitera). Zespół w końcu nie zaistniał, ale zostało po nim parę podkładów elektronicznych na taśmach. Wykorzystał je Darek Dudziński na swym solowym koncercie (2.08.2008), który odbył się w ramach festiwalu Viridage.

16 minut nagrań (może się odrobinę kojarzyć z koncertówką Electromovement Ewy) pokazuje, że panowie powinni zewrzeć szeregi i zacząć znów grać ze sobą. Czy to jako Ewa Braun, czy pod szyldem Bodo, czy też pod jakąkolwiek inną nazwą. Ktoś w końcu mógłby rozruszać naszą biedną scenę muzyczną.

Plik z nagraniem dostałem od Darka Dudzińskiego. Okazało się, że jest czytelnikiem mojego bloga i sam zaproponował, żebym wrzucił fragment jego koncertu. Miłego słuchania.


http://www.ewabraun.art.pl/

przyzwoitość na majspejsie

http://www.emiter.art.pl/

4 myśli na temat “>Dariusz Dudziński – live in Elbląg (28.08.2008)”

  1. >heh, może zróbmy 10 ulubionych numerów Przyzwoitości z tej okazji?]moja:1. Słońce w żebrach2. Co to jest nieśmiałość3. 4 kawy4. Prosto z mroków średniowiecza5. Marnuję się6. Napisz proszę 7. Ulica podprogowa8. Eryk mówiący banan9. Żona majora10. Panowie Morphides i Vlzak

    Polubienie

  2. >Ja strasznię żałuję, że DD nie znalazł ludzi, żeby te piosenki grać z zespołem. Bo niektóre są genialne. No, ale może w kategorii "niezdefiniowana fajność" dzięki temu + 10

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: