va – wszystkie kobiety są złe


10fuckingstars.wordpress.com

linki w komentarzach / links in comments

W moim życiu znów pojawił się Otto Weininger (nie osobiście, bo zmarł w 1903 roku), mój ulubiony – obok Maxa Stirnera – myśliciel. Jego filozofię najlepiej podsumowuje chyba to zdanie: „Najniżej stojący mężczyzna stoi nieskończenie wyżej niż najwyżej stojąca kobieta”.

Jeżeli ktoś nie ma sił, by przejść przez dzieło jego życia, „Płeć i charakter”, polecam zbiór aforyzmów. Weininger był, jak Oscar Wilde, geniuszem w tej materii. Oczywiście trzeba mieć choć trochę poczucia humoru, by się dobrze bawić, czytając takie oto perełki: „Kobietom dany jest wprawdzie dar rozmowy, ale nie dar mowy; kobieta konwersuje (kokietuje) lub trajkocze, ale nie mówi. Natomiast najbardziej niebezpieczną jest wtedy, kiedy jest niema; mężczyzna bowiem nader skłonny jest niemość poczytywać za milczenie”.

Myślę, że sam Otto nie byłby zadowolony z tytułu tej składanki, wszak uważał, że kobiety nie mogą być złe, gdyż nie mają „inteligibilnej jaźni”.

Ten ponury antysemita z Wiednia (ale i subtelny myśliciel – polecam jego rozważania na temat piękna), nie akceptując świata, na którym przyszło mu żyć, mając 23 lata strzelił sobie w serce. Prawdopodobnie nigdy nie poszedł do łóżka z kobietą. Tym samym przypomina mi jedną z moich ulubionych serialowych postaci, Adriana Monka.

– Monk, to jest lepsze niż seks!
– A co nie jest…

1

Na składance pojawiają się dwa pankowe zespoły z Polski. Każdy może mieć chwilę słabości, niosąc sztandar politycznej poprawności.

10fuckingstars.wordpress.com

Jak w „Tomasz Lis na żywo”, dopuszczamy do głosu również stronę opozycyjną:

Jeden komentarz na temat “va – wszystkie kobiety są złe”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: