>casus belli – punishment 7" [1990] & return to zero 7" [1993]


>


1. punishment: punishment / goin’ pounding
2. return to zero: return to zero / bug fights

sharebee / rghost (1. 256 kbps, 2. 192 kbps), 1 plik / 1 file

Nieoceniony last.fm wyróżnia 4 zespoły o nazwie Casus Belli. Jeden z nich to polska kapela, przedstawiciel czegoś, co zostało określone jako „Pagan Black / Death Metal”. To chyba ci sami goście, których Marcin Kornak z „Nigdy Więcej” rozgryzł jako chcących poprzez podpisanie kontraktu z Metal Mind Productions krzewić idee neonazistowskie. Miałem kiedyś kumpla, który był zaangażowany w scenę metalową. Dopóki nie wziąłem do ręki metalowych zinów, nie wiedziałem, że na świecie znajdują się aż tacy idioci.

Uwaga posiadacze głupich poglądów chcący ścigać posiadaczy innych głupich poglądów. Ponoć Casus Belli myśli o reaktywacji.

Inny twór muzyczny, który przyjął tę nazwę, nagrywał dla Amphetamine Reptile Records i w związku z tym tagowany jest jako „noise rock”. Według mnie to raczej rock industrialny, więc można sobie tego posłuchać zamiast np. nowego Killing Joke. Jako Casus Belli nagrywał Anthony Martin po rozpadzie zespołu Bastards. Gość ponoć żyje obecnie w Hiszpanii i nie zajmuje się muzyką.

***
Bonus: Las Chicas del Mundial, cz. II (m.in. Charlize Theron). Bez Brazylii to już nie mundial.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: