>Wallander – Mörkret


>
Wallander: Mrok (Szwecja 2005; reż. Stephan Apelgren; sc. Stephan Apelgren, Ulf Ryberg).

To drugi film o bohaterze powieści Henninga Mankella, Kurcie Wallanderze, jaki widziałem. „Mastermind” był słabiutki, ten jest bardzo dobry. W „Mroku” głównym bohaterem nie jest sam Wallander, a jego córka – Linda, również policjantka.

Oglądając ten film, myślałem o tym, iż kryminały dotykające tematyki społecznej, są o wiele bardziej przerażające od historii o – dajmy na to – Hannibalu Lecterze. W końcu seksualne wykorzystywanie dzieci to coś, co przeraża bardziej niż jakiś odrealniony pojeb.

To niby tylko odcinek miniserialu, ale jest wiarygodny i nie zostawia złudzeń: rodzice nie mogą być spokojni, gdy ich dziecko wychodzi do szkoły. Zwłaszcza, że za zło odpowiadać może chociażby szkolny pedagog.

[4+/6]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: