>Dark Water


>
Dark Water – Fatum (USA 2005; reż. Walter Salles; sc. Rafael Yglesias).

Amerykański remake japońskiego horroru z 2002 roku wyreżyserowanego przez Hideo Nakatę. Być może niedorzeczności tych filmów dają się tłumaczyć w azjatyckich pierwowzorach tamtejszym kontekstem kulturowym (choć wątpię), „Dark Water” (Waltera Sallesa (utalentowanego reżysera, który nie byłby sobą, gdyby od czasu do czasu nie nakręcił gniota), nie tłumaczy nic.

Sam punkt wyjścia – wprowadzenie się głównej bohaterki do domu, przy którym hotel robotniczy to arcydzieło światowej architektury – jest idiotyczny. A potem mamy ową „dark water” ( po polsku – według dystrybutora – „fatum”), która straszy z sufitu i stary myk polegający na mieszaniu snu z jawą.

Cudów się nie spodziewałem, ale od filmu, w którym grają Jennifer Connelly, John C. Reilly, Pete Postelthwaite i Tim Roth, można wymagać odrobiny sensu. Pęknięta uszczelka w kranie dostarcza większych wrażeń.

[2-/6]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.