>Długi weekend


>
(Polska 2004; reż. Robert Gliński).

„Święta polskie” (2000-2006) był to cykl filmów, w których polscy reżyserzy opisywali współczesność i charakter Polaków, umiejscawiając akcję swych obrazów na tle, jak sam tytuł wskazuje, różnych świąt. Zakończenie tego cyklu było chyba również ostatnią chwilą, gdy ktoś wierzył w to, iż TVP ma do spełnienia jakąś misję.

„Długi weekend” opowiada historię kapelmistrza orkiestry wojskowej, Bogdana (Krzysztof Globisz) i bibliotekarki Marty, byłej działaczki podziemia (Joanna Żółkowska). Oboje, w „Randce w ciemno”, wygrywają pobyt w hotelu, w którym mają spędzić weekend majowy. Ze względu na heroiczną przeszłość bibliotekarki za cholerę nie będą mogli się dogadać…

„Długi weekend” to bardzo fajny, rozrywkowy film tv. Nie jest to poważna rozprawa o konfliktach społecznych. I nie sądzę, by reżyser – Robert Gliński miał ambicje, by zrobić coś więcej, niż ponadgodzinny rozrywkowy kawałek. Zbyt przerysowana jest postać Marty, by go o to posądzać. Ogląda się przyjemnie, a talent Krzysztofa Globisza potwierdza się po raz kolejny. Joannie Żółkowskiej tez niczego nie brakuje.
[4-/6]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: